Na co zwrócić uwagę wybierając wiatrówki PCP

Wybór porządnej wiatrówki jest bardzo trudnym zadaniem, dlatego też warto zwracać szczególną uwagę nawet na najmniejsze elementy, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na co warto uważać przy zakupie nowej broni.

Prędkość początkowa pocisku

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na prędkość początkową śrutu, która wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Prędkość ta w dużym skrócie informuje z jaką prędkością wylatuje pocisk z lufy w momencie oddania strzału. Jest to bardzo ważny parametr przede wszystkim dla osób, które zwracają uwagę na celność wiatrówki PCP i jej moc. Na większych dystansach pociski bardzo szybko wytrącają swoją początkowe tempo, dlatego też należy o tym pamiętać. Większość wiatrówek PCP oferuje prędkość początkową w granicach od 280 do 300 m/s. Prędkość ta pozwala oddawać celne strzały z odległości do około 60 metrów.

Rodzaj lufy ma znaczenie

Przeglądając wiatrówki PCP warto zwrócić uwagę także na rodzaj lufy. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale to właśnie lufa ma największy wpływ nie tylko na wartości strzeleckie, ale również na precyzyjność wiatrówki. W dzisiejszych czasach większość producentów proponuje wiatrówki z lufami gładkimi i gwintowanymi. W gwintowych lufach umieszczono specjalny gwint, który nadaje wystrzelonemu pociskowi ruch wirowy. To właśnie dzięki wirowemu obrotowi istnieje większe prawdopodobieństwo, że pocisk szybciej i celniej wyląduje w celu.

Author :

0 thoughts on “Na co zwrócić uwagę wybierając wiatrówki PCP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Archiwa

Kategorie