Na co zwrócić uwagę wybierając wiatrówkę?

W dzisiejszych czasach na półkach sklepowych można znaleźć bardzo wiele wiatrówek, dlatego też wybranie tej najlepszej może być dość dużym wyzwaniem. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się na jakie elementy należy zwracać szczególną uwagę przy zakupach.

Co ma znaczenie?

W pierwszej kolejności jak powszechnie wiadomo zwraca się uwagę na wygląd zewnętrzny, który wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Warto postawić na model, który najbardziej nam się podoba i co najważniejsze, który w 100% zaspokoi nasze indywidualne wymagania. Warto sprawdzić także, jaki śrut będzie mogła obsługiwać dana wiatrówka. Bardzo ważną rolę odgrywa także pojemność magazynka. Większy magazynek jak łatwo się domyśleć pozwala oddać większą ilość strzałów, bez potrzeby ładowania nowego śrutu. Kolejnym bardzo ważnym elementem jest oczywiście zastosowane mechanizmy wewnętrzne.

zdjęcie wiatrówki marki Gamo

Rodzaj spustu

Jeżeli chodzi o spust, to do wyboru jest spust pojedynczego działania (SA), spust podwójnego działania (DA) i spust tylko podwójnego działania (DAO). Dla osób początkujących najlepszym wyborem jest wiatrówka ze spustem SA. W przypadku DA długa droga spustu generuje zdecydowanie większy opór, dlatego też niedoświadczeni strzelcy mogą mieć problemy z oddaniem celnego strzału. Oprócz rodzaju spustu warto zwrócić uwagę także na tryb strzelania. W dzisiejszych czasach w odpowiednich sklepach można spotkać wiatrówki z trybem pół-automatycznym i automatycznym, który umożliwia wystrzelenie kilku pocisków poprzez przytrzymanie spustu.

Author :

0 thoughts on “Na co zwrócić uwagę wybierając wiatrówkę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Archiwa

Kategorie