Na co zwrócić uwagę, wybierając nowy nóż myśliwski?

Zakup nowego noża myśliwskiego na pierwszy rzut oka wydaje się prostym zadaniem. Oferta na rynku jest jednak tak szeroka, że nawet doświadczeni myśliwi mogą mieć duży problem, aby wybrać najlepszy model. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie.

Solidna rękojeść

W pierwszej kolejności warto zwrócić szczególną uwagę na rękojeść noża, która niestety jest bardzo często pomijana. Na mokrej nawierzchni doskonale sprawdzą się gumowe i teksturowane uchwyty, które zapewniają idealną przyczepność do dłoni. Osoby, które w pierwszej kolejności cenią sobie estetykę i trwałość powinny postawić na nóż myśliwski z uchwytem drewnianym albo metalowym. Warto wspomnieć również i o tym, że producenci coraz częściej oferują wysokiej jakości uchwyty kompozytowe, które są w stanie zapewnić idealne dopasowanie, przyczepność i niesamowitą trwałość.

Grubość ostrza i system otwierania

Bardzo ważnym parametrem jest także grubość ostrza oraz system otwierania. Jak łatwo się domyśleć im grubsze ostrze, tym do cięższych zadań będzie można wykorzystać nasz nóż myśliwski. W dzisiejszych czasach grube ostrza stosowane są głównie w klingach z głownią stałą. W przypadku ostrzy rozkładanych warto poszukać takich modeli, które mają system otwierania jedną dłonią. Nie można zapominać także i o tym, że systemy otwierania i zamykania ostrza powinny być bardzo bezpieczne. Ostrza składane są praktyczniejsze, lżejsze i kompaktowe, ale niestety są mniej wytrzymałe od swoich konkurentów.

Author :

0 thoughts on “Na co zwrócić uwagę, wybierając nowy nóż myśliwski?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Archiwa

Kategorie