Niezawodne wiatrówki – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Zakup wiatrówki jest dość trudnym zadaniem zwłaszcza dla tych osób, które poszukują swojej pierwszej broni. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, na jakie elementy warto zwrócić uwagę podczas zakupu nowej wiatrówki z ProTarget.

Prędkość początkowa śrutu

Jednym z najważniejszych parametrów jest oczywiście prędkość początkowa śrutu. Mowa tutaj oczywiście o maksymalnej prędkości, którą może osiągnąć śrut po wyjściu z lufy w momencie oddania strzału. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale to właśnie prędkość początkowa śrutu oddaje rzeczywistą moc wiatrówki i w dużym stopniu odpowiada za jej celność i maksymalny zasięg. Najmocniejsze modele dostępne na rynku mogą pochwalić się prędkością początkową na poziomie 200 m/s. Dzięki takiej szybkości można oddawać celne strzały nawet z odległości 15 metrów.

Rodzaj lufy ma znaczenie

Drugim parametrem na który należy zwrócić uwagę jest oczywiście rodzaj zastosowanej lufy. Na półkach sklepowych można spotkać modele z gwintowaną i gładką lufą, która całkowicie pozbawiona jest gwintu. Największą wadą lufy gładkiej jest to, że nie podkręca ona śrutu, dlatego też strzały są mniej celne. Różnice w celności będą bardzo widoczne zwłaszcza przy wiatrówkach o bardzo dużej prędkości początkowej śrutu. Warto wspomnieć także i o tym, że gwint w lufie jest zdecydowanie skuteczniejszy podczas strzelania śrutem grzybkowym. Osoby, które korzystają z śrutu stalowego okrągłego mogą zrezygnować z gwintu.

Author :

0 thoughts on “Niezawodne wiatrówki – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Archiwa

Kategorie