Jak działa paralizator i czy jest on legalny?

W dzisiejszych czasach paralizatory cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, ale pomimo tego w dalszym ciągu wiele osób nie ma zielonego pojęcia, jak one działają i czy są legalne. W niniejszym artykule znajdą Państwo odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Czy można legalnie korzystać z paralizatorów?

Paralizatory do samoobrony są jak najbardziej legalne, dzięki czemu można je nabyć bez potrzeby posiadania specjalnego zezwolenia na broń. Pamiętać należy jednak o tym, że zgodnie z polskim prawem legalne są wyłącznie te urządzenia, których moc nie przekracza 10 mA. Warto postawić na oryginalny sprzęt od renomowanego producenta, który wykonany jest z wysokiej jakości materiałów w dbałości nawet o najmniejsze detale.

Jak działa paralizator?

Zwykłe paralizatory wyposażone są zazwyczaj w specjalną głowicę, na której umieszczone są dwa wystające bolce. To właśnie przez te bolce przechodzi prąd o wysokim napięciu, ale bardzo niskim natężeniu. Gdy przyłoży się dwa bolce do skóry albo odzieży napastnika, to automatycznie nastąpi zamknięcie obwodu przepływu prądu. W zależności od zakupionego paralizatora, przez ciało może przebiec ładunek o napięciu od 20 000 V do nawet 1 000 000 V. Działanie nowoczesnych paralizatorów jest błyskawiczne i bezpieczne dla osób, które wykorzystują go do samoobrony. Napięcie jest całkowicie bezpieczne również dla napastnika, dlatego też nie ma ryzyka dla jego zdrowia.

Author :

0 thoughts on “Jak działa paralizator i czy jest on legalny?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Archiwa

Kategorie