Tarcze w wojsku

Czas spędzony w wojsku jest dla wielu osób jednym z najciekawszych przeżyć w naszym życiu. Dzięki ciekawym wspomnieniom, które zdążyły nam się przydarzyć w tym okresie, często stajemy się bogatszymi mentalnie osobami. W wojsku mamy bowiem najczęściej pierwszy raz styczność nie tylko z bronią palną, ale i wieloma silnymi charakterami, które z całą pewnością cechują wielu żołnierzy. Roczny pobyt w wojsku może być więc świetną szkołą życia, która da nieco w kość, ale i wzmocni nasz charakter.

Tarcze strzeleckie

Jednym z głównych zadań żołnierza, które ma najczęściej do wykonania podczas swojej służby, jest strzelanie do tarczy. Jeśli na terenie danej jednostki wojskowej nie ma tego typu tarcz, jeździ się do innej placówki, która jest zlokalizowana w niewielkiej odległości. Tarcze strzeleckie mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów i w zależności od broni z jakiej przyjdzie nam strzelać, możemy spotkać ich różne rodzaje. Jeśli broń jest tak mocna jak słynny kałasznikow, tarcza musi być zrobiona z bardzo trwałego materiału. W innym wypadku została by rozerwana na strzępy.

Siła strzału

Moc wystrzału z broni typu kałasznikow, jest bowiem bardzo duża. Żołnierze, którzy boją się utraty słuchu wkładają sobie często do uszu specjalne zatyczki, dzięki którym głośny strzał jest dla nich mniej słyszalny. Podczas służby wojskowej strzela się do tarcz zarówno z nabojów profesjonalnych, jak i nieco tańszych. Wszystko zależy bowiem od tego jak dużym budżetem dysponuje dana jednostka wojskowa.

Author :

Archiwa

Kategorie